Jarní novinky ve stavebním spoření

Jarní novinky ve stavebním spoření, ilustrační obrázek

Oproti předcházejícím rokům počet uzavřených stavebních spoření klesl, a tak se stavební spořitelny snaží lákat nové zákazníky, jak jen to jde. Nabízejí spoření či uzavření smlouvy zdarma a vysoké příspěvky, často v rámci speciálních jarních akcí. Pojďme se na ně podívat blíže a porovnat, jak se vyplatí.

Připravte se na to, že „zdarma“ není u spořitelen nikdy úplně zdarma. Poplatek při uzavření smlouvy, který podle lákavých slov reklamy nemusíte platit, ve skutečnosti zaplatíte, „vynahradí“ vám ho úrokový bonus. Ani poplatky za vedení účtu vám nikdo zcela neodpustí. Jeho vedení je pro spořitelnu poměrně náročné, proto počítejte minimálně s pravidelným ročním poplatkem.

Stavební spořitelna České spořitelny

Do 31. března máte možnost vyřízení úvěru ze stavebního spoření a překlenovacího úvěru zdarma – zaplatíte pouze za uzavření úvěrové smlouvy, a to 1% z výše úvěru. Stavební spoření je pak ještě o něco výhodnější – úhrada za jeho uzavření je pouze 0,5% cílové částky.

Raiffeisen stavební spořitelna

Do 31. března můžete získat mimořádnou pětitisícovou prémii (ovšem spořitelna zaplatí pouze dva tisíce, zbytek je státní podpora). Pokud do konce března uzavřete stavební spoření s cílovou částkou minimálně 200 000 korun a složíte na účet do 30. 4. 2010 aspoň pět tisíc korun, získáte tisícový bonus. Za uspořených 20 000 pak dělá bonus 2000 korun.

Českomoravská stavební spořitelna

Pokud do konce března uzavřete smlouvu a do konce dubna zaplatíte poplatek, získáte prémii v plné výši tohoto poplatku. Maximálně ale 1500 korun, takže zdarma nelze uzavřít stavební spoření na víc, než 150 000 korun.

Při uzavření smlouvy na alespoň 300 000 korun do konce března a vložení aspoň 30 000 do konce června získáte bonus 6 000 korun, ovšem tři tisíce z něj jsou opět státní podpora.

Wüstenrot

Od března do června zde můžete uzavřít stavební spoření Kamarád+ pro děti a mládež do 18 let bez poplatku. Smlouva musí být na cílovou částku 300 000 korun se zaplacením poplatku do konce dubna, jinak se poplatek neodpouští.

Modrá pyramida

Pokud uzavřete do konce dubna stavební spoření s cílovou částkou 100 000 korun a do konce května zaplatíte poplatek a složíte aspoň deset tisíc, získáte tisícikorunový bonus, při dvojnásobné částce se zdvojnásobí i bonus.

0 komentářů

Poslat nový komentář

_erná: